De Roskam op Twitter    De Roskam op Facebook   
  • Home
  • Home
  • Nieuws
  • Losser draagt bij aan streven naar voedsel uit eigen omgeving

Losser draagt bij aan streven naar voedsel uit eigen omgeving

LOSSER - In het streven naar meer voedsel uit de eigen streek heeft de gemeente Losser laten weten mee te doen aan het  stimuleren van streekproducten onder inwoners, bezoekers en ondernemers. Dat was de conclusie van het bezoek van de  zogenoemde Korte Keten Karavaan aan Losser. Als onderdeel van de intentieverklaring ‘Eten uit de Regio’ gaan achttien Overijsselse gemeenten en de provinciale overheid werk maken van (het propageren) van lokaal geproduceerd voedsel.

Een korte keten tussen producent en consument stimuleert het kopen en eten van lokaal verbouwde dan wel geproduceerde producten. Volgens wethouder Nijhuis van Losser stimuleert dit de plaatselijke regionale economie. 'De inkomsten blijven namelijk in onze eigen gemeente, of in de regio. Door voor lokaal voedsel te kiezen zijn we over het algemeen niet alleen duurzamer bezig, maar zorgen we er ook voor dat de consument weer dichter bij de bron komt te staan: de boer.'

Als 'een mooi voorbeeld van streekproducten'  wijst de wethouder op de zuivelproducten van de Raw Milk Company in het Losserse kerkdorp De Lutte. Geproduceerd van lokale biologische melk en geserveerd bij diverse verblijfsrecreaties in onze gemeente.  'Zo'n keten als deze staat niet op zichzelf, er zijn veel meer voorbeelden van voedselketens en streekproducten in onze gemeente. We gaan actief aan de slag met een onderzoek naar alle streekproducten, brengen in kaart welke ketens er zijn en welke er wellicht kunnen komen en stimuleren het gebruik.'

 

Deel dit nieuws!